محل تبلیغات شما

 

دمپر های دود و حریق

میراگرهای آتش محصولات محافظتی در برابر آتش منفعل هستند که در کانال های گرمایش ، تهویه و تهویه هوا (HVAC) برای جلوگیری از گسترش آتش در داخل مجاری از طریق دیوارها و کف های دارای مقاومت در برابر آتش استفاده می شوند. میراگرهای آتش / دود از نظر مقاومت در برابر آتش مانند میراگرهای آتش هستند و همچنین از انتشار دود در داخل مجاری جلوگیری می کنند. هنگامی که افزایش دما رخ می دهد ، میراگر آتش بسته می شود ، معمولاً توسط یک عنصر گرمایی فعال می شود که در دمای بالاتر از محیط ذوب می شود اما به اندازه کافی پایین است که نشان دهنده وجود آتش است ، به چشمه ها اجازه می دهد تا تیغه های دمپر را ببندند. میراگرهای آتش نشانی همچنین می توانند پس از دریافت سیگنال الکتریکی از سیستم اعلام حریق با استفاده از ردیاب های دور از دمپر ، که نشانگر سنجش گرما یا دود در فضاهای اشغال شده در ساختمان یا در سیستم کانال HVAC است ، بسته شوند. مقررات و آزمایش های آتش از کشوری به کشور دیگر متفاوت است ، که می تواند منجر به طراحی و کاربردهای مختلف شود. میراگرهای مکانیکی سطح مقطع کانال را در صورت آتش سوزی یا با استفاده از چرخش یک تخته مقاوم در برابر آتش (در اروپا) ، یا با استفاده از کرکره های فولادی ، مشابه پرده های پنجره (در آمریکای شمالی) می بندند. در طراحی های اروپایی ، مکانیسم چرخش کاملاً مهار شده است ، اجازه می دهد دامپرها (با توجه به نوع تأیید) در محل دوغاب شوند ، که به یک اثر غرق شدن گرما اجازه می دهد تا گرما را از یک آتش سوزی ساختمان به طور تصادفی منتقل کند ، که به مجرا و دمپر برخورد می کند ، در ساختارهای اطراف انجام شود. این موضوع همچنین به موضوع انتقال دود از طریق حلقه دامپر می پردازد. در طرح های دمپر آمریکای شمالی ، مکانیزم بسته شدن کرکره های داخلی در قسمت بیرونی دمپر قرار دارد ، به همین دلیل NFPA 80 صراحتا نصب یا وجود هرگونه ماده در دیواره دمپر را منع می کند ، که در دستورالعمل های سازنده ذکر نشده است ، توسط لیست های صدور گواهینامه آنها اداره می شود. مکانیسم بسته شدن باید مجاز به کار باشد ، که مستلزم آن است که حلقه باز بماند ، جدا از یک لب آهنی زاویه دار که از طریق نفوذ دمپر در مجامع دیوار و کف دارای مقاومت در برابر آتش می باشد. تلاش برای نگهداری میراگرهای مکانیکی هر دو طرح دمپر مکانیکی اروپایی و آمریکای شمالی بر عملکرد خاموش شدن مکانیکی دهانه (که باید هنگام بازرسی انجام شود) و همچنین حذف هرگونه اجسام خارجی که در غیر این صورت باعث اختلال در این عملکرد می شوند ، متمرکز هستند. دمپرهای آتش انتقال درب برای استفاده در قسمت پایین برگ درها طراحی و آزمایش شده اند و نمی توانند در جای دیگری یا بالاتر نصب شوند. در اروپا ، آزمایش درب آتش نشانی EN 14600 و EN 1634-1 اعمال می شود.

دمپرهای دود و آتش انتقال هوا در نماها منافذی هستند که در دیوار ، پایه لبه دار ، شیروانی یا فونداسیون اعمال می شوند. در ایالات متحده ، این موارد برای محافظت از قرار گرفتن در معرض آتش خارجی از ساختار همسایه یا از طریق پنجره ، آتش سوزی و آتش سوزی (ASTM E2912 به علاوه ASTM E119) یا فقط در برابر آتش سوزی (ASTM E2886) استفاده می شوند. در اروپا ، هنگامی که ارزیابی ملی از مناسب بودن برنامه برای استفاده در رابطه با زغال سنگ ، مهار مستقیم شعله ، اثرات زیست محیطی و غیره انجام شد ، می توان از بیرون شبکه های انتقال هوا استفاده کرد. حفره های حفره ای تهویه نوعی میراگر آتش سوزی انتقال هوا است که در حفره ها یا حفره ها در سازه های دارای تهویه طبیعی ، به طور معمول در داخل شکاف های هوای پشت روکش استفاده می شود. اینها اغلب در معرض خطر ناگهانی مستقیم شعله قرار می گیرند. در ایالات متحده ، آزمایش پوشش ASTM E2912 ، همراه با E119 در صورت لزوم. روشی برای بررسی عملکرد در حالت باز ، مشابه E2912 ، در اروپا توسط CEN ارزیابی می شود. دامپرهای مجاری که به عنوان میراگر انتقال هوا استفاده می شوند: کمک هزینه استفاده از میراگرهای کانال به عنوان میراگر آتش انتقال هوا وجود دارد. از آنجا که اینها معمولاً خیلی گرم هستند و حتی باعث می شوند شعله های آتش در حین آتش سوزی به سمت در معرض خطر قرار نگیرند ، باید برای چنین کاربردی اصلاح و طبقه بندی شوند. برای رسیدن به این هدف ، آنها با یک شبکه در هر دو طرف آزمایش می شوند تا از احتراق مواد احتراق در نزدیکی قسمتهای گرم یا شعله ور شدن جلوگیری کنند. برخی از حوزه های قضایی یک شبکه عمومی را برای استفاده در مقابل میراگرهای مجاری ذکر شده تجویز می کنند ، لیست هایی که برای استفاده بدون کانال کشی ذکر نشده اند. میراگرها از گسترش آتش از طریق گرمایش ، تهویه و مجاری AC جلوگیری می کنند ، که به جلوگیری از گسترش آتش در بقیه خانه کمک می کند. آنها همچنین به جلوگیری از عبور دود از طریق مجاری ساختمان در صورت آتش سوزی کمک می کنند. به طور کلی زمانی که گرمای ناشی از آتش سوزی باعث می شود دمای طبیعی یک اتاق تقریباً به 165 درجه فارنهایت برسد ، یک دمپر آتش کار می کند ، یعنی طوری طراحی شده است که با تشخیص گرما به طور خودکار بسته می شود. پیوند ذوب شونده که به دمپر متصل می شود باعث بسته شدن درب دامپرها می شود. یکی از مهم ترین مواردی که در طراحی سیستم توزیع هوا و کانال کشی باید مد نظر قرار گیرد لزوم قطع ارتباط جریان هوای داخل کانال در مناطق مختلف در زمان وقوع حریق است.از این رو ، طراح در ابتدا فضای مورد نظر را به بخش های متعدد تقسیم می نماید.کلیه تمهیدات لازم از لحاظ عمرانی برای جلوگیری از انتشار حریق از یک فضا به فضای دیگر در نظر گرفته شده است.در این حال باید از انتقال حریق از طریق جریان هوای داخل کانال از یک منطقه به مناطق دیگر پیشگیری شود.این مهم با تعبیه دمپر حریق ( فایر دمپر) داخل سیستم کانال کشی انجام می شود.محل قرار گیری دمپر حریق ( فایر دمپر) خود دارای استاندارد های جهانی و لازم الاجرایی است که باید در زمان طراحی به آن توجه ویژه ای داشت.

دسته بندی دمپر های دود و حریق

دمپر های حریق به دو نوع فیوزی و موتوری تقسیم بندی می شوند. وظیفه دمپر حریق ( فایر دمپر) ، صرف نظر از فیوزی و یا موتوری بودن آن ، مسدود نمودن مسیر عبور جریان هوای داخل کانال در زمان بروز حریق می باشد.

 

 


تهویه رهسام

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
یک توپولف اسقاطی تکنولوژی سالهای بی بهار سکوت پر از فریاد سفیران سروش سعادت بیا تو فیلم ترک لیریکس براتو چت|براتو گپ|چت براتو